16 грудня 2019    ДП "Лугинське спеціалізоване лісове господарство" Оперативна інформація 41

 

У зв’язку зі значним оновленням кадрового складу лісництв та інженерно-технічних працівників лісгоспу,  для забезпечення належного рівня знань в сфері охорони праці 6 грудня   2019 року в ДП «Лугинський спецлісгосп» проведений позаплановий семінар-навчання з питань охорони праці за участю:

Бондарчук Р.П. – головний лісничий ДП «Лугинський спецлісгосп»

Квятковський  Б.А. – головний інженер ДП «Лугинський спецлісгосп»

Смиковський Б.А. –  інженер з ОП ДП «Лугинський спецлісгосп»

Давидюк Г.І. – методист з питань охорони праці ТОВ «НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР «МАЙСТЕР КОУЧ»

Калганов  В.С. –  старший викладач з охорони праці ТОВ «НАВЧАЛЬНИЙ ЦЕНТР «МАЙСТЕР КОУЧ»

Медведський В.О. – голова профспілкового ДП «Лугинський спецлісгосп»

Посадові особи ДП «Лугинський спецлісгосп»  -  21 чоловік.

     Учасників  семінар-наради проінформовано що протягом  2019 року, як і попередні роки, в лісгоспі одним з головних напрямків діяльності підприємства поряд з питаннями виробничої діяльності були питання створення працівникам безпечних умов праці,  профілактики виробничого травматизму, дотримання працівниками Закону України  „Про Охорону праці",  галузевих  Правил, виробничих та посадових інструкцій з охорони праці, вимог наказів Держлісагенства, Житомирського ОУЛМГ та інших нормативних актів з Охорони праці.

               З цією метою на підприємстві на заходи по  виконанню вказаних завдань

             протягом  всього періоду 2019 року використано на ОП –161346 грн. ( 0,92 % від

            обсягу реалізації ) при нормативних 0,5% -  87900грн.

      Із витраченої суми на придбання спеціального одягу, взуття та інших 3І3 працівників спрямовано 10200 грн. На закупівлю медикаментів  для поповнення аптечок витрачено 3560 грн. Проведено навчання та перевірку знань у всіх

лісництвах і цехах по спеціальній програмі з питань охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки 106 працівників витрачено коштів 28626 грн. На проведення обов'язкового періодичного медичного огляду 16 працівників та передрейсових оглядів витрачено коштів 12800 грн. Для виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки при проведенні лісосічних робіт, а також експлуатацію машин, механізмів, устаткування, вантажопідіймальних кранів і машин, трелювання, транспортування лісу, технічне обслуговування машин механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, яке знаходиться на балансі підприємства, по наказах лісгоспу проведено закріплення за кожним механізмом атестованих працівників та керівників робіт.

  По підприємству було проведено навчання і перевірка знань «Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» - 2 особи, Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання - 4 особи. Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості – 16 осіб.

  Для забезпечення належного рівня охорони праці на підприємстві службою охорони праці проводилась наступна робота.: - Проведено обстежень- 66. Виявлено порушень НАОП -462.  Усунено -458.

   З метою подальшого покращення стану охорони праці, пожежної безпеки та культури виробництва по створенню здорових і безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму, розроблена  план-програма  на 2019 рік. Розглянуто ряд питань та заходів для виконання в 2020році. Доведено Рішення комісії оперативного, адміністративно-громадського контролю з охорони праці ІV рівня Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства та Житомирської обласної організації профспілки працівників лісового господарства від 23 жовтня 2019 року.

     Під час проведення семінару значну увагу було приділено питанням  забезпечення вимог галузевих Правил, виробничих та посадових інструкцій з охорони праці, питанням пожежної безпеки в  лісовому господарстві.

Окремо було розглянуто питання забезпечення безпеки працюючих та вимог законодавства з охорони праці при проведенні лісозаготівельних робіт підрядними організаціями по договорам підряду.

 

Інженер з ОП ДП «Лугинський спецлісгосп» Смиковський Б.А.