09 серпня 2018    ДП "Лугинське спеціалізоване лісове господарство" Оперативна інформація 123

   

11 серпня о 16 годині розпочинається сезон полювання на пернату дичину в ДП «ЛДЛАП «Лугинський Держлісгосп АПК» та на території всіх мисливських угідь Житомирщини.

Днями полювання є субота та неділя.

Полювання дозволяється на: качок (крім гоголя, черні білоокої, черні червонодзьобої, савки, огара, галагаза, гаги звичайної, лутка, крехів (крохалів), черні червонодзьобої, нерозня, креха середнього, каменярки, казарки білощокої та червоноволої),  лиску, норця великого, куликів (крім кулика-сороки, бранця великого (дупеля), ходуличника, шилодзьобки, кроншнепів, чайки, лежня, дерихвоста, пору чайника, крем’яшника, чорниша, перевізника, фіфі, зуйків морського, малого, великодзьобого, галстучника, пісочників, плавунців), гусок (сіру, білолобу велику, гуменника), голубів (крім голубів – синяка),  вальдшнепа, перепілку.

Під час проведення полювання мисливці повинні мати при собі наступні документи: посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень права полювання з відміткою про сплату державного мита, дозвіл на добування мисливських тварин (ліцензія, відстрільна картка, дозвіл на діагностичний та селекційний відстріл), відповідний дозвіл на право користування вогнепальною мисливською зброєю у разі її використання, паспорт на собак мисливських порід.

Норми відстрілу пернатої дичини мисливцем за день полювання становлять:
качки – 3 шт; ниркові – 1 шт.; гуси – 1 шт.; лиски – 3 шт.; 
перепілку – 10 шт.; кулики – 5 шт.; голуби – 5 шт.

Наголошуємо, що порушення правил полювання без добування дичини тягне за собою адміністративну відповідальність, передбачену ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді попередження або штрафу від 102 до 1020 грн. А у разі добування дичини з порушенням правил полювання – від 1020 до 2040 грн. штрафу та сплати збитків за кожну добуту тварину чи птаха, у розмірі, передбаченому таксами нарахування збитків. Крім того знаряддя добування та все добуте підлягатиме конфіскації.

ДП «ЛДЛАП «Лугинський держлісгосп АПК» нагадує, що на території Бовсунівського лісництва знаходиться загально зоологічний заказник «Бовсунівський». На території заказника забороняється мисливство, рибальство, турбування, знищення й відлов усіх видів тварин, пошкодження їх гнізд, нір, інших сховищ, збір пуху та яєць, знаходження на території заказника з усіма видами зброї, а також інших робіт, що можуть призвести до порушення природних зв’язків і ходу природних процесів.

Рейдові бригади ДП «ЛДЛАП «Лугинський Держлісгосп АПК» здійснюватимуть заходи по виявленню браконьєрів по території підприємства протягом всього сезону полювання. 

Також просимо звернути увагу, що в лісах Житомирщини оголошено 5-й – надзвичайний клас пожежної небезпеки. В зв’язку з цим  в лісових масивах заборонено в’їзд автотранспортом, розведення багаття, паління, залишення непогашених сірників чи недопалків, а також випалювання трави на територіях, що прилягають до земель лісового фонду. За порушення правил пожежної безпеки в лісах передбачена відповідальність у вигляді штрафу.

Бережіть себе і природу!